Zabezpečovací a kamerové systémy

Elektronické zabezpečovací systémy Jablotron

Zabezpečte svůj majetek kvalitním zabezpečením Jablotron a budete spát v klidu! Jablotron je významný český výrobce zabezpečovací techniky v ČR se sídlem v Jablonci nad Nisou. Sortiment zahrnuje alarmy pro zabezpečení objektů, autoalarmy, požární detektory, hlásiče kouře a plynu, GSM kamery a GSM ovladače a hlásiče. Výrobky značky Jablotron se vyznačují snadnou obsluhou a vysokou spolehlivostí.

Certifikované instalace bezpečnostních systémů

Našim klientům nabízíme certifikovanou instalaci elektronických zabezpečovacích systémů Jablotron s příslušnou certifikací pro rizikovou skupinu objektu dle norem ČSN a požadavků Asociace pojišťoven ČR. Samozřejmostí je i kvalitní následný servis a pravidelné smluvní prohlídky a kontroly funkcí zařízení EZS. Jsme autorizovanou a certifikovanou montážní firmou EZS systémů PROFI 433, OASIS 868, AZOR a nově i na JABLOTRON 100. Provádíme také instalace automatizačních systémů DAVID, GSM kamer a dalších výrobků Jablotron.

Zabezpečení objektů – systém JABLOTRON 100

Nová koncepce

Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu. Alarm umožňuje variabilně využítsběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.

Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládání

Ústřednu lze ovládat až 300 uživatelskými kódy. Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulůVšechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo klávesnicí i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému. Díky ovládacím segmentům zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživateleSystém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

Vlastnosti systému

Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků.Rozdělit lze systém na 15 sekcí. K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

Ústřednu je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO. Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (a tím např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální „neviditelný“ magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.

Kamerové systémy

Nabízíme kamerové systémy včetně komplexních služeb – od návrhu, přes montáž až po servis. Našim zákazníkům dokážeme poradit a doporučit kamerovou techniku, odpovídající jejich požadavkům a nabídnout cenově přijatelné řešení. Kamerové systémy se používají pro sledování nejrůznějších objektů, prostorů a pracovních procesů. Vzhledem k poklesu cen kamerových systémů a k zmenšení, které bezpečnostní kamery prodělaly, jsou v současnosti hojně využívány i v soukromí. Systémy jsou ideální pro zvýšení bezpečnosti a komfortu bydlení. Kamery mohou být jak ve vnitřním, tak venkovním prostředí. Kamerové bezpečnostní systémy fungují i v naprosté tmě. Díky technickému pokroku a snižování cen jsou používány téměř výhradně kamery barevné. Digitální technologie se rovněž prosadila i do oblasti záznamu obrazu. Dodáváme analogové kamery s digitalním záznamem a přístupem po síti, digitální IP kamery a otočné PTZ kamery.

Záznam obrazu

Bezpečnostní kamerové systémy používají speciální vícevstupové digitální videorekordéry, které umožňují dlouhodobý, bezobslužný záznam obrazu i zvuku na pevný disk. Často jsou tato zařízení vybavena videoserverem, který umožňuje plnohodnotný vzdálený přístup a správu přes internet. Přísná bezpečnostní opatření zamezují zneužití dat, získaných z kamer, třetí stranou. Neváhejte nám napsat o předběžnou kalkulaci instalace ve vašem objektu. Naše společnost nabízí montáž bezpečnostních kamer. Instalace je možná do soukromých domů i velkých průmyslových objektů.